You are here

Novinky v sortimentu Dvouletek a Jarních Trvalek značky Syngenta

Oznámení
12.04.2016

Jako každým rokem tak i letos v tomto jarním období přicházíme s novinkami v portfoliu dvouletek a jarních trvalek pro nadcházející sezonu.

  

Modrá není dobrá

Určitě uvítáte primule ve směsích ideálních pro podmínky českého trhu. Až doposud jsme vám byli schopni nabídnout East mixy primulí, směsi s nízkým podílem modré a bílé barvy, jen u pozdních variet masového segmentu, Dobra a Euro. Nyní East mixy pokrývají celou škálu ranosti kvetení.

• Primera East Mix - kvetení od prosince do poloviny ledna
• Orion East Mix - kvetení od poloviny ledna do konce února
• Dobra East Mix – kvetení od konce února do konce března
• Euro East Mix – kvetení od poloviny března až do poloviny dubna.

Věříme, že tímto bude pro vás výběr variety ještě jednodušší než doposud. Všechny uvedené variety jsou dostupné v sadbovačích Xtray 480 a 264. Jsou vhodné pro pěstování v malém sponu v 9-11 cm květináči, mají kompaktní habitus a velké květy atraktivních barev. U Eura může docházet k vyslepnutí až u 5% rostlin, což je dáno jeho pozdní raností. Tomuto jevu můžete předejít včasným nahrnkováním nejpozději v 35. dodacím týdnu, kdy rostliny stačí vytvořit minimálně 6-8 listů před vstupem do chladné periody. Novinkou pro studenou pozdní kulturu je primule FPS Late Mix s velkými květy. Díky kompaktnímu habitu a vyrovnanosti mezi barvami je vyjímečnou sérií pro masovou nebo běžnou produkci, nevyžaduje použití retardace. FPS Late Mix můžete pěstovat v 9-11 cm květináči.

V prémiovém segmentu nabízíme Tiara East Mix (leden až únor) a Trento East mix (březen) s obřímy květy pro impulzivní prodej v 10-12 cm květináči.

Speciální barvy Sirococco s třepenitým okrajem květu a unikátní plnokvětá Marli v moderních pastelových barvách vám jistě zvýší atraktivitu vaší časně jarní nabídky a přitáhne řadu spotřebitelů. Sirococco Blue a Lilac jsou navíc doplněny o unikátní odstíny Yellow and Purple a Red Flame. Kombinace obou sérií znásobuje možnost ve výběru těchto prémiových produktů a dobře se osvědčila u řady pěstitelů a prodejců.

Série Delta® je právem považována za vedoucí a nejkomplexnější sérii macešek. Delty se hodí stejně dobře jak pro jarní, tak i podzimní prodej, spolehlivě vytváří rané a uniformní rostliny i za zhoršených světelných podmnínek a maximalizují váš profit. V rámci šlechtění uvnitř série stále dochází ke zlepšování řady důležitých vlastností, které Deltu udržují ve své pozici. Nová barva Yellow Improved se vyznačuje sytě žlutou barvou, raným kvetením a velmi uniformním habitem. Vylepšená Delta Yellow je velmi fotogenickou rostlinou dokreslující ideální prodejní obraz.

MultiColours Cornuta představuje výběr nejlepších variet sérií Deltini a Endurio. Obě variety jsou rané, bohatě kvetoucí, velice uniformní a perfektní ve výsadbě. Široký výběr barev splňující tyto vlastnosti umožňuje jejich snadnou kombinovatelnost. Koncept Multicolours také představuje obohacení a vyšší prodejní potenciál vašeho impulzivního sortimentu.

Viola cornuta Rocky je kompletní série violek 37 barev do 9 cm květináče. Série je obohacena o dvě nové barvy, pastelovou Pink Lavender a výraznější Jolly Face. Nově jsou přidány i dva tématické mixy Rocky Lime mix a Rocky Plum mix.

Ranunculus Magic vytváří nádherné poloplné květy přitažlivých barev a velmi kompaktní habitus. Díky přirozeně kompaktnímu růstu Magic není nutné ratardovat, je vhodný i do menších hrnků (9-12 cm) a vytváří velké květy na krátké stopce, to znamená jeho snadný transport a celkově lepší profitabilitu ve srovnání se vzrůstnějšími varietami. Novinkami jsou Magic Pink and Peach a vylepšená barva Red Improved. Navíc mixy Magic i Maché jsou nyní dostupné i v sadbovači XTN 128.

Prohlédnout katalog online